malatyaspor.com.tr

yeni malatyaspor

FLAŞ HABER
Unicode Character 'ZERO WIDTH NO-BREAK SPACE' (U+FEFF)
Malatyaspor:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Özdemir, Kulüp Odaları Talep Etti
 Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, liglerin centilmence devam etmesi gerektiğini dile getirerek, şunları aktardı: “ Amatör maçları başladı U 15 ve U 19 kategorilerini bitirdik, şampiyonlarımız belirledik. 2014’ün 3’üncü ayında bu takımları grup müsabakalarına göndereceğiz. Şuanda U 17 ve Birinci Amatör Küme maçları devam ediyor. Birinci Amatör ’de 3’üncü haftaya girdik, maçlar çekişmeli geçiyor. Mutlaka bir takım şampiyon olacak, bir takım kümeye düşecek ama önemli olan liglerimizin centilmence devam etmesidir. Malatya’da bu işle uygulanan bütün tabam birliklerine de teşekkür ediyorum. Malatyalı hakemlerimize, kulüplerimize başarılar diliyorum. Güzel bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.”
SAHA SIKINTISI BİTECEK

Tesisler konusunda verdiği destekten dolayı Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, “ Yeşiltepe’de 2 sentetik saha var. Ahmet Çakır yaklaşık bir milyon liraya yakın bir yatırımla Yeşiltepe’de 8 odalı bir soyunma yeri olan, 4 hakem odası ve çift katlı kafeteryası bulunan bir bina yaptı. Bunu yanı sıra Spor TOTO teşkilat Müdürlüğümüz yani Futbol federasyonu Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde çalışan İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı’nın da çok büyük emekleri var. O sahalarımızda. 2 sentetik saha bittikten sonra tesis sorunumuz bir nebzede olsa bitmiş olacak. Bir iki ilçe hariç, ilçelerimizdeki sahalarımızın hemen hemen hepsi sentetik ve çim saha kaplamalı. Doğanşehir’deki sahamız bitmek üzere. Konak’taki sahamız 2014 programına alındı. Artık ilçelerimizdeki sentetik saha ve çim sahalar bitmiş olacak” şeklinde konuştu.

TESİS OLMAZSA SPORCU YETİŞMEZ

Tesis sıkıntısının 2014’te büyük oranda sona ereceğini vurgulayan Seyfullah Özdemir, şunları kaydetti: “Solan sporlarımız da var. Şuanda şeker arazisi dediğimiz kısımda Gençlik ve Spor genel Müdürlüğümüze ayrılmış 70 dönümlük bir arazinin içerisine 5 bin kişilik kapalı spor salonu, tenis kortları, yüzme havuzları ve idari binanın da bulunacağı tesis yapılıyor. Bitişiğinde yine Malatya Belediyesi’nin 70 dönüm arazi üzerine inşa ettiği Yaşam ve Spor Merkezi de bitmek üzere. Biz 2014’te Malatya’da tesis olarak büyük bir atılım içerisinde olacağız. Bazen tenkit ediliyoruz, ‘Malatya’da sporcu yetişmiyor’ diye her şey imkan meselesi, tesisiniz olmazsa, yatırım olmazsa, sporcuların yetişme şansıda azdır. Çavuşoğlu’nda bir kapalı spor salonumuz bitti. Battalgazi’deki sahamız bitti, Tecde’de ki sahamız bitmek üzere. Arena Stadımızın da 2014’ün sonuna doğru biteceğini düşünüyoruz.”

ESERDİ’NİN ŞAHSİ GİRİŞİMLERİ VAR

Özdemir, “Arena Stadı’nın yanında Futbol Federasyonu’muzun 2 çim sahası var. Oraya da Türkiye Futbol Federasyonu Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, 2 sahanın bulunduğu alanın hemen yanına çift katlı altında soyunma odalarının bulunduğu bir idari bina yapılmaktadır.  Bina ileride Malatya Amatör Spor Kulüplerinin hizmetine sunulacak. İdari bina 2014 yılı içerisinde bitirilecek. Yine Fahrettin Eserdi’nin şahsi girişimleri sonucunda 2 stadın yanına bir sentetik saha yapılacak, sahanın fizibilite raporları yapıldı, ihale sürecinde. 2014’te sentetik sahayı da bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

AMATÖR EVİNE İHTİYAÇ VAR

Malatya’nın Amatör Evi’ne ihtiyaç duyduğuna dikkati çeken Özdemir, “Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan bize her türlü desteği verdi. Mehmet Baykan, İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı’ya gerekli talimatları verdi. Sadi Fındıklı mevcut Şeker arazisinin içerisinde Malatya Amatör Sporcularının gidip orada işlemlerini yapacağı Amatör Evi’nin inşa edilmesinin çok elzem olduğunu düşünüyoruz. Amatör Evi’nin de 2014 içerisinde yapılacağını düşünüyoruz. Semt kulüplerimiz maddi yönden çok kötü durumda, bina kiraları ve servis yönünden sıkıntı yaşamaktalar. ” diye konuştu.

Özdemir,  şunları söyledi: “Yeşiltepe’nin orada yaklaşık 5 dönümlük bir arazi kaldı, oraya saha sığmaz. Sadi Fındıklı ile ön görüşme yaptık, Fındıklı’dan 5 dönümlük alanı amatör spor kulüpleri için kulüp odaları olarak yapılması yönünde talebimiz oldu, bu projede de Malatya Belediyesi’nin desteğini alacağız. Her kulübümüze 40’ar metrekarelik içerisinde dolapların olacağı, sporcuların soyunma yerlerinin bulunduğu bir tesis istiyoruz.2014’teki projelerimizden biri bu.”

Özdemir, sözlerine şunları ekledi:  “Malatya’da idman problemi olan takımlarımız var, mesela Yeşiltepe’de ki sahalara otobüs tahsisi için belediye Başkanı Ahmet Çakır ile görüşeceğiz. Belediye’nin önünden servis tedarik ederek sporcularımızı haftanı 5 günü sadece Yeşiltepe’ye götürmek kaydıyla ücretli servis sorununu çözeceğimizi düşünüyorum.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Evkur Yeni Malatyaspor'da Ravcı İddialı Konuştu
Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Sorumlusu Ali Ravcı, “Teknik direktör olsa da olmasa da çıkıp aslan gibi...

Haberi Oku